hamburger icon
close menu icon

Psychoterapia grupowa

Terapia grupowa umożliwia uczestnikom przyjrzenie się swoim emocjom i zachowaniom w kontakcie z innymi ludźmi w bezpiecznym środowisku, wymianę doświadczeń oraz podzielenie się własnymi sposobami radzenia w trudnych sytuacjach. Zmniejsza poczucie osamotnienia, wyobcowania poprzez udzielanie i otrzymywanie wsparcia . Osoby uczestniczące dowiadują się jak są odbierane przez innych członków grupy i mają szanse na nawiązanie satysfakcjonujących relacji. Terapia usprawnia proces komunikacji i uczy pełniej wyrażać siebie. Daje szanse na tworzenie lepszego obrazu własnej osoby i budowanie samooceny.

Terapia grupowa kierowana jest do osób borykających się z lękiem w relacjach
z innymi, obawą przed oceną, nieśmiałych i wycofujących z relacji. Celem grupy jest zmniejszenie lęku i innych trudnych emocji oraz poprawa w codziennym funkcjonowaniu.

 

Do grupy terapeutycznej zapraszamy osoby dorosłe które:

  • doświadczają trudności w relacjach z innymi ludźmi
  • zmagają się ze stanami depresyjnymi i lękowymi
  • mają obniżone poczucie własnej wartości
  • nadmiernie się zamartwiają
  • przechodzą kryzys życiowy lub adaptacyjny

Grupy terapeutyczne mają określoną ilość uczestników 8-11 osób. Spotkania grupowe odbywają się raz w tygodniu. Przed rozpoczęciem udziału w grupie każdy uczestnik ma obowiązek podpisać kontrakt na czas trwania terapii grupowej- opisujący warunki uczestnictwa w grupie. Wszystkie zajęcia grupowe odbywają się w trybie wieczorowym.

Spotkania grup terapeutycznych odbywają się 1/tydzień i trwają 120 min.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda