hamburger icon
close menu icon

Hipnoza

Hipnoza terapeutyczna jest doskonałym narzedziem pracy z wyobraźnią, przy jej pomocy można doświadczyć  ogromnych możliwości ciała i umysłu. To bezpieczny i naturalny stan świadomości pozwalający na zaangażowanie podświadomego umysłu w procesy terapeutyczne i zapisanie w nim pożądanych idei.

W stanie hipnozy każdy z nas znajdował się tysiace razy i nie zauważał tego ponieważ odbierał to jako naturalny stan umysłu.: kiedy skupialiśmy się na czymś co nas pochłaniało np.gry lub kiedy zagłębialiśmy się we wspomnienia np. podczas jazdy samochodem.

Hipnoza jest bardzo efektywnym sposobem na radzenie sobie z problemami na tle emocjonalnym, psychosomatycznym oraz bólem. Pomaga uzyskać kontrolę nad swoimi myślami, emocjami, nawykami aby poprawic jakość życia. Potrafi uwolnić od niekorzstnych przekonań, emocji i zdarzeń z przeszłości. To praca z podświadomym umysłem a zmiana dokonuje się  w stanie głębokiego rozluźnienia i relaksu.   Przez cały proces osoba uczestnicząca w hipnoterapii zachowuje kontrolę nad tym co się dzieje i pamięta przebieg sesji.

Hipnoza terapeutyczna jest formą dialogu między pacjentem a terapeutą. Podstawą do tego żeby hipnoza była skuteczna jest nastawienie osoby hipnotyzowanej, jej gotowość do wspołpracy z terapeutą i motywacja do osiągania zmian. 

Sesje hipnozy poprzedzone są  konsultacją podczas której przeprowadzony jest wywiad diagnozujący problem i omówiony wewnętrzny program który należy zmienić lub wzmocnić.

Ilość sesji w dużej mierze zależy od tego z czym pracujemy. Niektóre stany lub zachowania wymagają trzech sesji. Inne bardziej złożone mogą wymagać około pięciu sesji zmiany i stabilizacji.

Hipnoterapia to terapia krótkoterminowa, w przeciwieństwie do poznawczo-behawioralnej która trwa od pół roku do roku, czy psychoanalizy która może trwać pieć lat i dłużej.

Rodzaje sesji hipnozy terapeutycznej:

Sesja hipnozy regresyjnej- droga zmiany oparta na odszukaniu przyczyny, zneutralizowaniu jej oraz stworzeniu nowego sposobu myślenia który bedzie bazował na pozytywnych emocjach i przekonaniach

Kolejne sesje hipnozy terapeutycznej - wprowadzanie zmian, wspieranie i utrwalanie zmian

Sesja hipnozy rekreacyjnej - odprężenie  ciała i umysłu połączone z wyzwoleniem pozytywnych emocji poprawiajacych samopoczucie

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda